Prevencia rakoviny kože

graphical divider

Actinica Lotion, 80 g

Zdravotnícka pomôcka slúžiaca ako prevencia rôznych foriem rakoviny kože u rizikových pacientov (imunosuprimovaných).

V rámci dvojročného výskumu zameraného na imunosuprimovaných pacientov (po orgánových transplantáciách), ktorí sú vysoko náchylní na tvorbu nemelanómovej rakoviny kože (aktinická keratóza, bazocelulárny karcinóm a spinocelulárny karcinóm), preukázala Actinica Lotion schopnosť účinnej prevencie aktinickej keratózy a spinocelulárneho karcinómu.

Actinica Lotion chráni pred slnečným žiarením typu UVB aj UVA. Obsahuje fotostabilné a širokospektrálne filtre a je odolný voči vode. Actinica Lotion má tiež hydratačné vlastnosti, ktoré pomáhajú zlepšiť stav kože. Lipozomálne lócio nie je parfumované a neobsahuje bežné PEG emulgátory, čo zaisťuje dobrú znášanlivosť a možnosť aplikovania aj na veľmi citlivú kožu.

Kúpiť

Zloženie: Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, lsoamyl p-Methoxycinnamate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene bis­ Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Propylparaben, Methylparaben, Excipients.

Použitie: Počas celého roku nanášajte každé ráno pred pobytom na slnku, rovnomerne a v dostatočnom množstve na kožu, ktorá bude vystavená UV žiareniu a nebude chránená odevom. Pre optimálne rozotrenie a príjemný pocit na koži sa odporúča rozotrieť prvú dávku (1. stlačenie) na tvári  a po 5-10 min. rozotrieť dávku druhú (2. stlačenie). Uistite sa, že medzi prvým a druhým nanášaním neuplynie doba dlhšia ako 10-15 min. Dávkovacie údaje pre zvyšné časti tela sú uvedené v príbalovom letáku. Ani prípravky s vysokým ochranným faktorom  neposkytujú absolútnu ochranu pred UV žiarením. Actinica Lotion nanášajte a nechajte niekoľko minút dobre vstrebať pred aplikáciou iného kozmetického produktu. Po dlhšom kontakte s vodou alebo pri silnom potení natieranie opakujte. Noste ochranný odev a vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu. Nanášanie zníženého množstva redukuje ochranný účinok. 
Pred použitím si prečítajte príbalovú informáciu.

Referencie:

  1. Mittelbronn M et al. Frequency of pre-existing actinic keratosis in cutaneous squamous cell carcinoma. Int J Dermatol 1998;37:677-681.
  2. Hurwitz R et al. Solar Keratosis: An evolving squamous cell carcinoma. Benign or Malignant? Dermatol Surg 1995;21:184.
  3. European Dermatology Forum. Guideline for the Management of Actinic Keratoses 2011 (Online, accessed 23.10.2012).
  4. de Vries E et al. Known and potential new risk factors for skin cancer in European populations: a multicentre case-control study. Br J Dermatol 2012;167:1-13.
  5. Ulrich C et al. Prevention of non-melanoma skin cancer in organ transplant patients by regular use of a sunscreen: a 24 months, prospective, case-control study. Br J Dermatol 2009;161:78-84.