O značke

graphical divider

Produkty Daylong, účinná ochrana pred slnkom pre každý typ kože

Medicínsky overená ochrana pred slnkom

Základné fakty o značke Daylong:

  1. viac ako 25-ročná tradícia, č. 1 odporúčaná značka slnečnej ochrany,*
  2. extrémne odolný voči vode, 
  3. výborne roztierateľný, rýchlo sa vstrebáva,
  4. termostabilný i fotostabilný,
  5. chráni pred UVA a UVB,
  6. ponúka vhodnú ochranu pre zdravú, problematickú (akné, rozacea, alergia) i detskú kožu,
  7. popri ochranných má aj hydratačné vlastnosti.

História

Daylong, ochranný prípravok pred slnečným žiarením (ľudovo nazývaný tiež „opaľovací krém“ alebo „krém na opaľovanie“), vznikol v laboratóriách firmy Fountain Ltd. na Floride v USA okolo roku 1988. Myšlienkou bolo vyvinúť ochranný prípravok príjemný na natieranie, ale vodostály.

Vodostále prípravky boli v tom čase všetky mastné, jednoducho, aby odpudzovali vodu. Vodostálosť, ako dnes vieme, ale takto nefunguje. Mastné prípravky voda po krátkom čase mechanicky zmyje. Autori Daylongu však uvažovali inak. Použili lecitín ako tvorcu lipozómov a využili jeho silnú väzbu na vrchné vrstvy kože. V experimentoch potom dokázali, že lipofilné látky (čo je väčšina ochranných filtrov) sa takto spracované veľmi pevne ukotvujú v rohovinovej vrstve.

Daylong v roku 1992 prevzala firma Spirig Pharma AG vo Švajčiarsku a v roku 1993 ho uviedla na domáci trh s obrovským úspechom. Jej dcérska spoločnosť Spirig Eastern a.s. ho v ČR a SR uviedla na trh ihneď v roku 1994 s veľmi podobným úspechom. Cieľom bolo dodať na trh príjemný, a predsa len vodostály prípravok.

Ďalší vývoj následne priniesol rôzne formy a variácie až po neskorší produkt Daylong Actinica (dnes len „Actinica“), ktorý je prvou zdravotníckou pomôckou s klinicky dokázaným účinkom proti aktinickej keratóze u špeciálnych skupín pacientov.

Prípravky Daylong si môžete kúpiť v každej dobrej lekárni alebo v e-shopoch www.pilulka.sk, www.benulekaren.sk, www.drmax.sk.

*Zdroj: Agentúra AKO kvantitatívny reprezentatívny prieskum – dermatológovia a pediatri v Českej republike a na Slovensku, realizovaný v 09/2017.

Čítaj viac

Zo širokej ponuky prípravkov Daylong si môže každý vybrať ten produkt, ktorý najlepšie vyhovuje jeho typu kože a individuálnym požiadavkám

Extrémne odolné voči vode

Produkty odolné voči vode (a poteniu) znižujú riziko spálenia kože, aj keď sa pohybujete vo vode. Prípravky Daylong sa vyznačujú extrémnou odolnosťou voči vode (VWR – Very Water Resistant). Tým zabezpečujú dlhšiu a dôkladnejšiu ochranu v porovnaní s inými prípravkami, ktoré sa ľahšie zmývajú. To ocenia najmä športovci a rodičia detí, ktoré sa nerady natierajú.

Produkty Daylong sú extrémne odolné voči vode.

Fotostabilné

Produkty s vysokým faktorom ochrany deklarujú dlhodobú ochranu, ktorá musí ostať stabilná aj po tom, ako sú vystavené dlhodobému pôsobeniu slnečného žiarenia. Dlhá expozícia UV žiarenia nesmie viesť k fotochemickému rozpadu filtra, pretože by sa zmenili jeho ochranné vlastnosti. Filter funguje ako absorbér, ktorý pohlcuje UV žiarenie. Absorbovanú energiu následne premieňa na teplo. Fotostabilné filtre nestrácajú schopnosť pohlcovať UV žiarenie ani po dlhom vystavení slnečnému žiareniu. Daylong obsahuje UV filtre, ktoré sú nielen fotostabilné, ale navyše dokážu v kombinácii chrániť iné nestabilné filtre od fotodegradácie. 

Produkty Daylong sú fotostabilné.

Termostabilné

Zahriatie produktu rovnako môže spôsobiť deaktivovanie filtrov. Termostabilita je schopnosť odolávať pôsobeniu tepla a zachovať si ochranné vlastnosti aj po tom, ako je produkt vystavený vyššej teplote.

Produkty Daylong sú termostabilné.

Partneri