Ťaháme s rodičmi za jeden povraz

graphical divider

Pre každého rodiča sú potreby a ochrana jeho ratolesti prvoradé. Práve deti patria v horúcich letných dňoch do ohrozenej skupiny, pretože ich koža je oveľa citlivejšia a na slnečné žiarenie háklivejšia. Okrem škodlivého UVA a UVB žiarenia je však slnko aj zdrojom vitamínu D, podporuje pozitívne myslenie a celkovo zohráva nezastupiteľnú úlohu v kolobehu života. Slnečným lúčom sa preto nemusíte vyhýbať, stačí vedieť, ako svoje deti správne chrániť. 

Nakoľko nemá koža malých detí vypestované obranné mechanizmy, ktoré by dokázali odolať záťaži vyvolanej slnečným žiarením, dojčatá a malé deti by nemali byť vystavené slnečným lúčom vôbec, väčšie deti len minimálne a „rozumne“ s využitím ochranných prostriedkov. Čas medzi 11:00 – 15:00 hod. nie je vhodný na pobyt na slnku, pretože žiarenie vtedy dosahuje najväčšiu intenzitu. Nutnosťou je použitie kvalitných prípravkov slnečnej ochrany, ktoré sú určené deťom a rešpektujú ich citlivú a jemnú kožu. Daylong vyvinul špeciálny žltý rad prípravkov určených pre najmenších a deti od 1 roka. Medzi nimi môžete nájsť produkty: 

– Daylong Baby SPF 30 krém, 50 ml

– Daylong Kids SPF 30 lócio, 200 ml

– Daylong Kids SPF 50+ lócio, 150 ml

Všetky prípravky majú spoločnú ľahkú roztierateľnosť, rýchlo sa vstrebávajú, sú extrémne odolné voči vode a zanechávajú na koži detí príjemný pocit. Neobsahujú prídavné konzervačné látky a parfum. Sú vhodné pre citlivú kožu a dermatologicky testované. 

 Daylong Baby SPF 30 krém svojimi fyzikálnymi ochrannými filtrami zabráni, aby škodlivá časť slnečných lúčov ublížila vašim bábätkám do 1 roka. Fyzikálne UVA a UVB filtre slnečné lúče neprepúšťajú, ale odrážajú ich ako obranná bariéra. Vďaka glycerínu krém výdatne hydratuje. 

Daylong Kids SPF 30, 50+ lócio poslúžia deťom od 1 roka. Obsahujú glycerín a dexpantenol vďaka čomu je koža hydratovaná. Navyše sú obohatené o vitamín E a Aloe vera. 

Treba pripomenúť, že produkty slnečnej ochrany predstavujú pomocníkov v boji pred nepriaznivými vplyvmi UVA a UVB žiarenia, nie však stopercentnú ochranu. Pri natieraní je preto dôležité riadiť sa niekoľkými dôležitými pokynmi, ako sú správny výber ochranného faktora (SPF), načasovanie a „technika“. SPF alebo ochranný faktor udáva, koľkokrát dlhšie môže byť koža vystavená slnku bez toho, aby sa spálila. Natierať sa treba v dostatočnom predstihu, najlepšie 20 – 30 minút pred pobytom na slnku, v dostatočnom množstve a opakovane v závislosti od uplynutého času a vykonávaných aktivít. Pozornosť treba venovať i tvári, ušiam, zátylku či priehlavkom na nohách. 

Pre lepšiu a ľahšiu orientáciu o tom, aké množstvo prípravku na tú ktorú časť tela treba použiť, slúži prehľadná dávkovacia tabuľka. Tá je veľkou výhodou balenia Daylong Kids SPF 50+. Podľa veku, veľkosti dieťaťa či jednotlivých častí tela vystavených slnku pomôže určiť množstvo dávok, ktoré budete potrebovať, aby ste svoju ratolesť účinne ochránili pred spálením. Umiestnenie tabuľky priamo na etiketu výrobku uľahčuje manipuláciu a odoberá starosti s orientovaním sa v nepraktických príbalových letákoch. K potrebným informáciám sa tak dostanete rýchlo, ľahko a prehľadne. 

Produkty DAYLONG radu Kids si môžete kúpiť tu.